خوشم اومد 53 تعداد نمایش 9658 1397-06-09

سندرم پای بی قرار چیست؟

نشانگان پای بیقرار چیست؟ سندروم پای بی قرار با نشانه هایی علی الخصوص در اندام‌های تحتانی همگام است و ملاحظه بهداشت خواب، اجتناب از اضطراب و نگرانی و استفاده از بعضی داروها علی الخصوص در شب میتواند این اختلال را کنترل نماید. احساس بی قراری می‌تواند متعاقب از نشانگان پای بی قرار باشد؛ اکثرا این حالت در شب رخ می‌دهد و فرد گرفتار حس میکند که چیزی زیر پوست او راه می‌رود این حالت سبب میگردد تا فرد پای خود را وول دهد یا ناچار شود برای رهایی از این حالت پاها را فشار داده یا جنبش کند.

اگر شما در کلاس برای مدتی نشسته اید یا چند ساعت پشت میز کار کرده اید. ممکن است. حس کنید. بی قرارید حس اینکه دوست دارید. پاهایتان را بکشید یا کمی پاهایتان را تکان دهید. جایروس کلینیک ( فوق تخصصی اختلالات خواب ) همه بعد از نشستن طولانی کمی بی قرار می‌شوند اما برخی از مردم این حالت را خیلی شدیدتر و زودتر تجربه می‌کنند. این حالت را به عنوان سندرم پای بی قرار یا RLS می‌شناسیم. زندگی افراد مبتلا به سندرم پای بی قرار به شدت تحت تاثیر علائم بی قراری قرار دارد. بیماری سندرم پای بی قرار یک بیماری عصبی است که در آن حس بی قراری و نیاز به حرکت دادن پاها در افراد وجود دارد.

نیاز به حرکت دادن پاها در برخی شرایط می‌تواند. بدتر شود. مانند حالت نشسته یا خوابیده مشکل خوابیدن و غلت زدن را همه ما تاحدودی داریم. افکار شبانه زیاد و بی قراری مختصر قبل از خواب و خیلی مشکلات مشابه را همه ا تجربه می‌کنیم. برخی فکر می‌کنند که سندرم پای بی قرار واقعی نیست و فقط یک علامت است. از چیز دیگری مانند اضطراب است اما پزشکان و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سندرم پای بی قرار یک مشکل واقعی است چرا که این مشکل می‌تواند. ژنتیکی باشد همچنین با برخی مشکلات مانند سطح آهن در خون نیز رابطه دارد. در این بیماری میزان دوپامین در مغز در هسته‌های قاعده‌ای مغز کم است.

بدن نیاز به آهن برای ایجاد دوپامین دارد. دوپامین یک ماده مهم برای ارتباطات مغزی است. دوپامین ماده موثری برای ارسال سیگنال‌های مغزی است. دوپامین مغزی به ما در حرکات عضلانی و موارد دیگری کمک می‌کند. تا زمانی که سطح دوپامین نرمال باشد. کلینیک خواب جایروس پیام به بخش‌های دیگر مغز می‌رسد. شما می‌توانید دستها و پاهایتان را با دقت خوبی حرکت دهید اما زمانی که مقادیر نرمال دوپامین را ندارید. دوپامین وظیفه‌اش را بخوبی انجام نمی‌دهد و اختلالات حرکتی ایجاد می‌شود. مانند سندرم پای بی قرار یا بیماری پارکینسون و حرکات لرزشی و گاهی اختلال حرکتی ایجاد می‌شود. در مورد سندرم پای بی قرار خفیف ممکن است. حتی از مشکل آگاه نباشید اما در مورد سندرم پای بی قرار متوسط و شدید علائم آزاردهنده اند و باید.

از پزشک متخصص خواب کمک گرفت. برای برخی افراد گذاشتن یک وسیله ویبراتور در زیر پا کمک کننده است. مرکز مغز و اعصاب و اختلالات خواب جایروس برای درمان سندرم پای بی قرار اگر سطح آهن پایین داشته باشید. ممکن است. مکمل‌های آهن تجویز شده و داروهای آگونیست دوپامین نیز می‌تواند. دوپامین را به سلول‌های مغز برساند و سلول‌های مغز در این حالت می‌توانند. عملکرد عادی خودشان را انجام دهند. مرکز مغز و اعصاب جایروس و درد و حس ناخوشایند را به طور چشمگیری بهبود بخشد. بهبود احساس دردناک سندرم پای بی قرار با روش‌های دیگر هم میسر است. مانند آب گرم یا سرد کشش اندام‌ها ورزش منظم رعایت اصول بهداشت خواب و سایر تغییرات برای بهبود سبک زندگی از همه شما متشکریم.

کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس کلینیک اختلالات خواب جایروس


درد شبانه پاها درد پا سندرم هانک پاهای بی قرار سندرم پای بی قرار متخصص خواب