خوشم اومد 50 تعداد نمایش 1715 1397-07-11

آپنه ی خواب چیست؟_کلینیک خواب جایروس

در این ویدئو خواهیم دید که خروپف چیست و به چه دلیل به وجود می آید و آیا خروپف نشانه ی یک اختلال خطرناک است یا فقط یک صدای آزاردهنده؟ وهمین طور خواهیم دید که روش درمان خروپف و همین طور آپنه ی خواب چیست.

« کلینیک خواب جایروس » طبق نظر بنیاد ملی خواب ، ۹۰ میلیون آمریکایی تحت تاثیر خروپف قرار دارند . بنابراین احتمالا شما تنها فردی نیستید ، که روی کاناپه خوابیده . وقتی شما می‌خوابید ، ماهیچه‌های شما از جمله ماهیچه هایی که در دهان ، گلو ، و در مسیر جریان هوایی قرار دارند. شل می‌شوند . اگر این ماهیچه‌ها زیادی شل شوند ، راه هوایی شما را مسدود می‌کنند ، و وقتی شما تلاش بیشتری برای مکیدن هوا می‌کنید ، این ماهیچه‌ها به ارتعاش درمی آیند ، و صداهایی شبیه یک هواپیما یا ماشین چمن زنی به وجود می‌آورند . اگرچه این صداها ممکن است. برای کسی که کنارتان میخوابد. رنج آور باشد ، اما به نظر می‌رسد.

خروپف عمدتا بی ضرر است . تاکنون چندین مطالعه درمورد. ارتباط بیماری زمان شب با برخی بیماری‌های دیگر منتشر شده است . یک مطالعه‌ی منتشر شده. در مجله‌ی لارینگوسکوپ کشف کرد که خروپف ممکن است. منجر به ضخیم شدن شریان‌های قلب شود ، و همچنین می‌تواند. منجر به سردرد و حتی کاهش حافظه گردد . لازم به ذکر نیست که اگر شما با خروپف همسرتان از خواب بیدار شوید ، این موضوع می‌تواند. منجر به مشکلاتی در رابطه تان نیز شود . اما آیا خروپف شما به قدری بد است که خودتان را از خواب بیدار می‌کند ؟ نیمی از آن ۹۰ میلیون نفری که پیش‌تر ذکر کردم ، ممکن است. از آپنه‌ی خواب انسدادی رنج ببرند .

معنی تحت الفظی آپنه « قطع تنفس » است . همان طور که از نامش پیداست ؛ این نوع اختلال خواب می‌تواند. منجر به بسته شدن کامل راه‌های هوایی شود . افراد مبتلا به آپنه در هنگام خواب دچار قطع تنفس می‌شوند . این فقدان اکسیژن باعث می‌شود که فرد با یک خرناس یا نفس نفس زدن از خواب بیدار شود . علاوه براینکه چندین بار بیدار شدن از خواب در طول شب باعث می‌شود که در طول روز خسته و خواب آلود باشید ، آپنه‌ی خواب می‌تواند. منجر به گروهی از مشکلات دیگر نیز شود . نتایج یک مطالعه‌ی بزرگ که در یک مجله‌ی آمریکایی مجله‌ی مراقبت پزشکی بحرانی و تنفسی منتشر شد ، نشان داد که بیماران مبتلا به آپنه‌ی شدید نسبت به افرادی که آپنه ندارند.

۳۰ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند . و در بیمارانی با آپنه‌ی خفیف یا میانه خطر ابتلا به دیابت ۲۳ درصد بیشتر از افرادی است که آپنه ندارند . مطالعه‌ی دیگری که در مجله‌ی پزشکی خواب بالینی منتشر شد. یک گروه از بیماران را به مدت ۲۰ سال مورد بررسی قرار داد . محققان دریافتند که حتی پس از کنترل افراد برای سیگار کشیدن و سایر فاکتورهای سبک زندگی ، در افرادی با آپنه‌ی خواب انسدادی شدید یا میانه ، احتمال مرگ ۴ برابر بیشتر بود ، چهار برابر بیشتر احتمال داشت که یک سکته‌ی مغزی داشته باشند. احتمال مرگ آنها سه برابر بیشتر از افراد مبتلا به سرطان بود و احتمال ابتلا به سرطان در آنها ۲٫۵ برابر بیشتر بود .

فقدان اکسیژن اصلا چیز خوبی برای مغز نیست . یک مطالعه‌ی منتشر شده. در مجله‌ی متابولیسم و جریان خون مغزی نشان داد که اثرات فوری آپنه‌ی خواب بر روی مغز ما مشابه یک سکته‌ی مغز است . خب خب ، به اندازه‌ی کافی شمارا ترساندم . عذر میخوام . درحال حاضر بهترین روش درمان برای آپنه‌ی خواب دستگاه دست و پاگیر CPAP است . CPAP مخفف « فشار مثبت پیوسته‌ی مسیر جریان هوا » است . اگر نمی‌توانید. از روی این اسم حدس بزنید باید بگویم که : این دستگاه فشاری به راه‌های هوایی شما وارد می‌کند که باعث می‌شود بسته نشوند و تنفس شمارا قطع نکنند . میزان این فشار بستگی به بیمار و تصمیم پزشک دارد .

اما با استفاده از آن شما راحت‌تر نفس می‌کشید و خروپف تان تقریبا متوقف می‌شود. این دستگاه شبیه یک ماسک صورت است که داخل بینی شما و اطراف سرتان قرار می‌گیرد و قطعا کمک خواهد کرد . مطالعات منتشر شده. در مجله‌ی خواب نشان می‌دهند که استفاده از CPAP فشار خون را بهبود می‌بخشد و حتی پس از یک سال استفاده ، بافت مغزی را بازیابی می‌کند . بنابراین در حالی که ممکن است دست و پاگیر و ناخوشایند باشد. از آن استفاده کنید ، چراکه واقعا می‌تواند. سالها به زندگی شما بیافزاید . اگر میخواهید بدانید که آیا خروپف شما خطرناک است یا فقط یک صدای آزاردهنده است. به ما در کلینیک خواب جایروس مراجعه کنید.

کلینیک خواب جایروس به مدیریت دکتر مصطفی امیری متخصص مغزو اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا مجهز به دستگاه تست خواب یا پلی سومنو گرافی می‌باشد که با انجام این تست متوجه می‌شوید که آیا خروپف شما خطرناک و نشانه‌ی آپنه‌ی خواب است یا فقط یک صدای آزاردهنده . در کلینیک خواب جایروس علاوه براجرای تست خواب و تشخیص اختلالات خواب درمان انواع اختلالات خواب از جمله آپنه و خروپف نیز با استفاده از دستگاه CPAP یا دارودرمانی صورت می‌گیرد . برای تماس با ما ، و همچنین مطالعه‌ی مقالات مختلف درمورد آپنه و خروپف و درمان آنها به سایت‌های ما به آدرسهای Behrest . com Sleepstudy . ir ۴sleep . ir مراجعه نمایید . « کلینیک خواب جایروس »


خواب خروپف خرناس آپنه آپنه_خواب قطع_تنفس اکسیژن مغز سکته_مغزی مرگ سرطان CPAP درمان_خروپف درمان_آپنه تست_خواب پلی_سومنو_گرافی پلی_سومنوگرافی کلینیک_خواب کلینیک_خواب_جایروس دکتر_مصطفی_امیری متخصص_مغزواعصاب فلوشیپ_اختلالات_خواب اختلالات_خواب