خوشم اومد 54 تعداد نمایش 1378 1397-07-11

تست خواب یا پلی سومنوگرافی، آنچه انتظار می رود و نحوه ی آماده سازی

این ویدئو درمورد تست خواب (پلی سومنوگرافی) و نحوه ی اجرای آن می باشد. انجام این تست برای تشخیص اختلالات خواب از جمله آپنه، سندروم پای بی قرار و... و همین طور تشخیص علت دقیق آنها ضروری است.

کلینیک فوق تخصصی اختلالات خواب جایروس به مدیریت دکتر مصطفی امیری ( متخصص مغزواعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب ) پلی سومنوگرافی یک تست خواب است که اطلاعاتی از قبیل سطح اکسیژن مغز را ارائه می‌دهد. انجام تست خواب در « کلینیک خواب جایروس » برای انجام تست خواب لازم است. روشهای روزانه‌ی خود را حفظ کنید. مانند خوردن ، نوشیدن و دارو مگر اینکه پرهیزهای خاصی توسط متخصص خواب شما تعیین شود. مثل اجتناب از مصرف کافئین بیش از حد و همچنین اجتناب از خواب نیمروزی در روزی که تست خواب دارید. لباس خوابتان را به آزمایشگاهی که تست خواب انجام می‌دهید ببرید همچنین خمیر دندان ، مسواک ، یک کتاب و در صورت تمایل بالش یا پتوی مورد علاقه‌ی خود را همراه داشته باشید اگر ناخن اکریلیک دارید.

لطفا قبل از حضور برای تست خواب آنها را درآورید. اینکار اجازه می‌دهد که پروب اکسیژن کار کند وقتی به کلینیک خواب جایروس رسیدید. زنگ در را میزنید. یک تکنسین خواهد آمد و بعد از خوشامدگویی اتاق خواب خصوصی شما را نشان خواهد داد و از شما خواسته می‌شود تا برای خواب آماده شوید و یک پرسشنامه درمورد. خواب شب گذشته تان را پر کنید. این کار حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد سپس تکنسین سنسورهایی را به سر و بدن شما وصل خواهد کرد اگر وسط شب نیاز به استفاده از دستشویی داشتید باید. این سنسورها را همراه خود ببرید وقتی اتصال سنسورها تمام شد. آزمون کوتاهی به نام کالیبراسیون زیستی اجرا می‌شود. تکنسین از شما می‌خواهد که حرکات ساده‌ای انجام دهید.

مانند نگاه به بالا و پایین و حرکت دادن پای چپ خود هدف از این تمرین این است که اطمینان حاصل شود که هر کدام از سنسورها اطلاعات دقیق را به رایانه می‌دهند. برخی از بیماران بعد از کالیبراسیون زیستی می‌خوابند درحالیکه دیگران ترجیح می‌دهند. مطالعه کنند. تا زمانی که خسته شوند. تکنسین صبح شما را بیدار خواهد کرد. در زمان انتظار سنسورها به سرعت برداشته می‌شوند و پس از آن از شما خواسته می‌شود. پرسشنامه‌ای را در مورد اقامت خود در کلینیک خواب پر کنید. کلینیک خواب جایروس به مدیریت دکتر مصطفی امیری


CPAP خرناس خروپف انسداد خواب آپنه صدا سلامتی پولی سومنوگرافی دندان بالش خستگی نارکولپسی سندروم_پای_بی قرار آپنه_تنفسی تست_خواب کلینیک_خواب کلینیک_خواب_جایروس درمان_آپنه دکتر_مصطفی_امیری