خوشم اومد 57 تعداد نمایش 1570 1397-07-11

5 نشانه ی آپنه ی خواب_کلینیک خواب جایروس

میلیون ها نفر از آپنه ی خواب رنج می برند اما چون به علائم آن آشنایی ندارند برای درمان اقدام نمی کنند. با مشاهده ی این ویدئو علائم آپنه ی خواب و همچنین روش های درمان آن را خواهید شناخت. اگر خواب شبانه ی باکیفیتی ندارید و پس از بیدار شدن همچنان احساس خستگی می کنید حتما این ویدئو را ببینید.

آیا پس ازبیدار شدن از خواب احساس خستگی می‌کنید ؟ در طول روز بیشتر اوقات تحریک پذیر هستید و مشکل تمرکز دارید بنابراین ممکن است. به آپنه‌ی خواب مبتلا باشید. این اختلال گاهی اوقات با عنوان بیماری خروپف شناخته می‌شود که یک اختلال بالقوه خطرناک درمان نشده است. این وضعیت می‌تواند. به طور جدی خطر ابتلا به فشار خون بالا ، بیماری قلبی ، و حتی مرگ ناگهانی حین خواب را افزایش دهد. آپنه زمانی اتفاق می‌افتد که وقتی خواب هستید. یک بار یا بیشتر وقفه‌های تنفسی را تجربه می‌کنید. این وقفه‌ها می‌توانند. چند ثانیه‌ای یا چند دقیقه‌ای باشند و یا حتی ۳۰بار در یک ساعت رخ دهند. بر خلاف خروپف هنگامی که فرد از آپنه رنج می‌برد.

مسیر جریان هوا فشرده شده و جریان هوا را مسدود می‌کند. این اتفاق ناشی از این است که ماهیچه هایی در پشت گلوی شما درهنگام استراحت باعث تنگ شدن راه هوایی می‌شوند و مغز شما تشخیص می‌دهد که نفس نمی‌کشید و به طور معمول بدنتان را تحریک و شما را بیدار می‌کند. این اتفاق به صورت خرخر یا احساس خفگی تجربه می‌شود. اکثر افرادی که تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفته اند. مبتلا به آپنه‌ی خواب انسدادی هستند. خطر ابتلا به آپنه‌ی خواب انسدادی در افرادی که اضافه وزن بیش از حد دارند ، از گرفتگی بینی رنج می‌برند یا سیگاری هستند وهمچنین در افراد بالای ۶۰ سال بیشتر است مردان نیز دوبرابر بیشتر درمعرض ابتلا به این اختلال هستند.

در صورتی که این نشانه‌ها را دارید. به پزشک مراجعه کنید : خواب آلودگی روزانه‌ی بیش از حد ، احساس پرخاشگری مختصر ، خروپف باصدای بیش از حد بلند ، سردردهای صبحگاهی ، قطع ناگهانی خواب ، و تنگی نفس ، و خشکی دهان یا گلو درد پس از بیدار شدن از خواب با گزارش هر یک از این علائم به پزشکتان او باید. شما را برای ارزیابی اولیه به یک آزمایشگاه خواب معرفی کند جایی که تنفس و حرکات بدنی شما در آن بررسی خواهد شد. خبر خوب این است که برای انجام آزمایش آپنه‌ی خواب لزوما نباید. شب را در آزمایشگاه خواب بخوابید. این تست خواب در خانه نیز انجام می‌شود که در تعیین وضعیت موثر است همچنین گزینه‌های درمانی عالی برای مبتلایان به آپنه خواب وجود دارد.

شامل تغییرات سبک زندگی مثل : کم کردن وزن ، پوشاندن دهان با دستگاه هایی که مسیر جریان هوا باز نگه می‌دارند و در موارد شدید نیز جراحی یکی از گزینه‌های درمان است . دکتر مصطفی امیری ، متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا کلینیک خواب جایروس دارای کادری متخصص برای انجام تست خواب و درمان انواع اختلالات خواب/ پایان


دکتر_مصطفی_امیری کلینیک_خواب کلینیک_خواب_جایروس درمان_آپنه آپنه_خواب تحریک پذیری سکته_مغزی بیماری_قلبی سلامتی خواب_آلودگی_روزانه خواب علائم_آپنه