خوشم اومد 42 تعداد نمایش 1706 1397-07-15

سندروم پای بیقرار یا RLS چیست؟_کلینیک خواب جایروس

در این ویدئو خواهیم دید که سندروم پای بیقرار یا RLS چیست؟ به چه دلیل به وجود می آید، چه نشانه هایی دارد و درمان آن چیست؟ اگر بعد از نشستن یا دراز کشیدن، در پاهای خود احساس گزگز یا سوزش می کنید و تمایل بیش از حدی به تکان دادن پاهای خود قبل از خواب یا درحین خواب دارید این ویدئو را ببینید.

« کلینیک خواب جایروس » اگر برای چند ساعت در کلاس نشسته اید ، یا تمام بعداز ظهر پشت میز تحریر خود کار کرده اید. ممکن است. کمی احساس بیقراری کنید ، در نتیجه شروع می‌کنید. به انجام حرکات کششی ، یا پاهای خود را کمی تکان می‌دهید . همه‌ی ما بعد از نشستن به مدت طولانی کمی وحشت زده. وعصبی می‌شویم ، اما برخی افراد یک تمایل غیرقابل مقاومت برای حرکت دادن را تجربه می‌کنند ، که به این حالت سندرم پای بی قرار یا RLS گفته می‌شود ، و به شدت زندگی روزمره‌ی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد . سندروم پای بیقرار یک بیماری عصبی است که باعث ایجاد احساس تپش یا کشیدگی در پاها ، و نیاز بیش از اندازه به حرکت دادن آنها می‌شود .

زمانی که بنشینید یا دراز بکشید. این احساسات می‌توانند. بدتر شوند و باعث مشکل جدی در خوابیدن و ماندن در خواب شوند . همه‌ی ما برخی شب‌ها احساس ناراحتی را تجربه کرده ایم و در رختخواب بیقرار بودیم و به این طرف و آن طرف چرخیدیم ، مثلا زمان هایی که بیمار بودیم یا درمورد کاری که قرار بوده. روز بعد انجام دهیم. استرس داشتیم . به همین خاطر برخی افراد فکر می‌کنند که سندروم پای بیقرار یک مشکل جدی نیست و فقط علامت چیز دیگری مثل اضطراب است . اما ، پزشکان و دانشمندان شواهد زیادی دارند. مبنی بر اینکه این یک مشکل جدی است . این مشکل در خانواده‌ها وجود دارد ، بنابراین می‌تواند.

یک اختلال ژنتیکی باشد . همچنین سندروم پای بیقرار با سطوح پایین آهن خون مرتبط است که یک مشکل بزرگتر را نشان می‌دهد : مشکلاتی با سیگنال دهی دوپامین در مغز شما که به عنوان گانگلیون بازال شناخته می‌شود . بدن شما برای ایجاد دوپامین ، که یک ماده‌ی شیمیایی مهم برای انتقال سیگنال‌ها داخل مغز است. نیاز به آهن دارد . در گانگلیون بازال ، دوپامین بخشی از یک مسیر است که درمورد شروع حرکت ماهیچه‌ها تصمیم میگیرد . بنابراین ، وقتی شما مقدار نرمالی از دوپامین را دارید. این مسیر به سایر بخش‌های مغز پیام هایی ارسال می‌کند و شما می‌توانید. حرکات را کنترل کنید . اما زمانی که مقادیر نرمالی از دوپامین را ندارید.

پیام‌ها از بین می‌روند ، و این اتفاق باعث ابتلای شما به اختلالات حرکتی مانند : سندروم پای بیقرار یا بیماری پارکینسون می‌گردد . بسیاری از مردم مبتلا به RLS خفیف ، ممکن است. حتی از این موضوع اطلاع نداشته نباشند . اما ، وقتی جدی‌تر است ، چه کاری برای کمک به آنها انجام می‌شود ؟ گاهی اوقات پزشکان پیشنهاد می‌کنند که با یک پد ارتعاشی در زیر پاهای خود بخوابید ، تا احساسات عصبی ناخوشایند ناشی از سندروم پای بیقرار را از بین ببرد . اگر سطح آهن شما پایین باشد. ممکن است. مکمل‌های آهن تجویزشود . داروهایی به نام آگونیست. دوپامین می‌توانند. سلول‌های مغز شما را فریب دهند تا آنها فکر کنند که سیگنالهای دوپامین را دریافت کرده اند .

در زمان هایی که دوپامین به مقدار کافی وجود ندارد. این کار می‌تواند. مسیر را به طور چشمگیری بهبود بخشد و درنتیجه باعث بهبود احساسات دردناک سندروم پای بیقرار شود . اگر شما هم این مشکل را دارید که شب‌ها نمی‌توانید بخوابید و باید. به طور مداوم پاهای خود را تکان دهید یا مدام در پاهایتان احساس گزگز می‌کنید ، به ما در کلینیک خواب جایروس مراجعه کنید. کلینیک خواب جایروس با مدیریت دکتر مصطفی امیری ، متخصص مغزواعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا و با داشتن کادری متخصص در زمینه‌ی تشخیص و درمان انواع اختلالات خواب می‌تواند. به شما کمک کند . برای اطلاعات بیشتر درمورد اختلالات خواب و مطالعه‌ی مقالات بیشتر و همچنین برای تماس و ارتباط با ما به سایت‌های sleepstudy .

ir behrest . com ۴sleep . ir مراجعه کنید . « کلینیک خواب جایروس »


خواب اختلالات_خواب سندروم_پای_بیقرار RLS درمان_سندروم_پای_بیقرار درمان_RLS کلینیک_خواب کلینیک_خواب_جایروس دکتر_مصفی_امیری متخصص_مغزواعصاب فلوشیپ_اختلالات_خواب