خوشم اومد 11 تعداد نمایش 1605 1398-01-29

تمرینات کششی برای صدا درمانی - دکتر راضیه رضوانی

دستورزی حنجره - تمرین حنجره- تنش اسکلتی عضلانی حنجره- گفتاردرمانی

سلام خوش آمدید. به ویدئوهای گفتاردرمانی من قصد دارم. به شما برخی از تمرینات و کشش‌ها را نشان دهم و که من از گردن مراجعم استفاده می‌کنم افرادی که هر نوعی سفتی یا تون عضلانی بالا و یا تنش در گردن خود دارند که می‌تواند. صدای شما را تحت تاثیر قرار دهد و روشی که من انواعی از کشش‌ها را انجام می‌دهم. تمرین برای کمک به این است که این رفع می‌کند. تنش را و کمک به عضلات می‌کند که دامنه حرکتشان افزایش یابد اگر شما یا کسی که می‌شناسید. مشکل درصدایش دارد. ممکن است. اختلال صوتی داشته باشد. به دلیل بد استفاده کردن از صدا مثل یک خواننده یا ممکن است.

یک تصادف از نوعی داشته باشد یا ممکنه به دلیل سکته باشد و من تمرینات زیادی انجام می‌دهم. با افرادی که بیماری هایی مانند بیماری پارکینسون دارند ، بنابراین اگر شما یا کسی که میشناسید. یک متخصص گفتاردرمانگرپیدا کنید. آن شخص می‌تواند. به شما کمک می‌کند تا این موارد را به درستی انجام دهید و ایمن و امیدوارم. صدای شما را بهبود بخشد و ارتباط برقرار کنید. بدون هیچ گونه اضطرابی در اینجا یک کلیپ کوچک است که من تهیه کردم. برای یکی از مراجعینم که نشان می‌دهد تمریناتی که ما برای گفتار درمانی انجام می‌دهیم بنابراین اول می‌خواهم. به شما نشان دهم اگر شما انگشتان دست خود را مانند این انجام دهید.

با انگشت خود مانند یک قلاب بیاورید و بروید. از عضله‌ای که می‌توانید. آن را حس کنید. درست مثل این . . به آن طرف نگاه کنید. تا آنجا که می‌توانید. این عضله می‌چسبه. شما آن را در ویدیو می‌بینید و این چیزی است. من قصد دارم. به نوعی دنبال کنم و فقط خوب و اهسته بررسی کنم. به من نگاه کن. درست در اینجا در این سمت آن را دنبال کنید . . حالا نگاه کنید راست . . این سمت هم همینطوره از پایین فک پایین هر کدام به طرف حنجره می‌آیید. به هم برمی رسند. در اینجا , سیب آدم ( برجستگی غضروف تیرویید ) هست شما هم همین نوع گرفتن را خواهید داشت می‌توان.

به پایین فشارداد . . به بالا فشار داد. عضلات را و پس از آن زمانی که من باید. به سر شما نگاه کنم و این را پایین می‌آورم. در جهت مخالف و سپس شما پایین نگاه کنید. در حالی که من فشار می‌دهم . . می‌گویید آه وقتی نگاه میکنی. حالا به سمت راست . . من می‌خواهم. حنجره رو مرکز نگه دارید و یک نوع فشار در جهت مخالف … . و نگاه به سمت من آن را به طرف مخالف من فشاربده. در جهت مخالف به سمت چپ فشار بده ، بنابراین آن نوع همه کشش است که می‌توانید. انجام دهید. شما می‌توانید. آن را از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید … مترجم دکتر راضیه رضوانی