خوشم اومد 4 تعداد نمایش 634 1398-03-14

علائم و نشانه های تومور مغزی

در این ویدئو علائم و نشانه هایی که ممکن است در اثر رشد یک تومور مغزی بروز کند توسط متخصص توضیح داده می شود.

سلام نام من Eudocia Quant Lee است ، من یک پزشک ارشد هستم. در مرکز Neuro-Oncology در مرکز دانا-فربر بریگهام / مرکز سرطان زنان تومور مغزی یک تومور است که در مغز ایجاد می‌شود یا می‌تواند. توموری باشد که از قسمت‌های مختلف بدن شما پخش می‌شود. مانند متاستاز مغز از سرطان پستان . به طور کلی ، تومورهای بدخیم مغزی نادر هستند. کمتر از یک درصد احتمال دارد. یک فرد بزرگسال میانسال به تومور مغزی بدخیم در طول عمر خود دچار شود . این شامل سلول‌های غیر طبیعی است که نباید. در مغز باشد ، و آنها یک توده تشکیل می‌دهند . تومورهای مغزی می‌توانند. شامل تومورهای خوش خیم یا غیر سرطانی یا تومورهای بدخیم یا سرطانی باشند .

تومورهای مغزی معمولا در مطالعات تصویربرداری شناسایی می‌شوند . برخی تومورهای تهاجمی دیگر می‌توانند. میزان زیادی تورم به وجود بیاورند . سایر انواع تومورها ممکن است. آرام‌تر رشد کنند یا شاید به آن اندازه آشکار نباشند . گاهی اوقات ما نیاز به کنترل این بیماران در طی زمان داریم تا واقعا تومور مغزی را از دیگر اختلالات مغزی که می‌توانند. در مغز ظاهر شوند. تشخیص دهیم . علائم و نشانه هایی که به تومور مغزی مرتبط است می‌تواند. به موقعیت و تعداد ضایعات مغز بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر تومور مغزی در ناحیه تکلم مغز داشته باشید. ممکن است. با مشکل مواجه شوید ؛ در صحبت کردن یا درک زبان .

گاهی اوقات بیماران می‌توانند. در یک شرایط غیر خاص قرار گیرند. به این معنی که آنها نشانه هایی را بروز می‌دهند که قابل مشاهده است ، حتی در افراد عادی . به عنوان مثال ، شما ممکن است. سردرد داشته باشید که به نظر می‌رسد. رفع شود ، که شما را در صبح از خواب بیدار می‌کند. این می‌تواند. با حالت تهوع و استفراغ همراه باشد . شما همچنین می‌توانید. سرگیجه داشته باشید یا سایر اختلالات عصبی مرکزی مهم است که توجه داشته باشید که چون بسیاری از علائم تومورهای مغزی غیر اختصاصی است. فقط به خاطر اینکه یکی از این علائم را دارید. به این معنی نیست که شما یک تومور مغزی دارید .

با این حال ، اگر علائم شما رفع نشد یا دلیلش با هیچ چیز دیگری توضیح داده نمی‌شود. مهم است که برای این علائم به پزشک خود مراجعه کنید .