خوشم اومد 71 تعداد نمایش 32962 1397-06-04

آپنه انسدادی خواب (OSA) | علت خرخر و عوارض خروپف | کلینیک آپنه خواب جایروس | کلینیک خروپف

این ویدیو نشان دهنده علت و اثرات بالقوه خروپف و در نتیجه آپنه انسدادی خواب است. به طور کلی، یک مطالعه خواب یا پلی سومنوگرافی توسط یک پزشک مراقبت های اولیه یا توسط یک متخصص جهت تایید تشخیص آپنه انسدادی درخواست می شود. درمان آپنه انسدادی ممکن است شامل استفاده از یک دستگاه "CPAP" برای کمک به نگه داشتن یک راه هوایی بی وقفه باز در طول خواب باشد. کلینیک خواب جایروس دکتر مصطفی امیری فوق تخصص اختلالات خواب از اسپانیا

کلینیک خواب جایروس - دکتر مصطفی امیری - آپنه یا هیپوپنه خواب زمانی رخ می‌دهد که جریان هوا به کمتر از ۵۰٪ مقدار طبیعی می‌رسد اگر محدودیت جریان هوا داشته باشید با یا بدون خروپف وضع راههای هوایی به طور مداوم در طی شب تغییر میکند. عضلات در راه هوایی شروع به ریلکس شدن می‌کنند. مکش هوا باعث کشاندن بافت نرم‌های نرم ته حلق به سمت عقب راه هوایی دارند. طی یک سری تنفس به مرور جریان هوا به تدریج سقوط می‌کند و جریان هوا کم و کمتر می‌شود تا اینکه جریان هوا به طور کامل متوقف می‌شود. این مسدود شدن راه هوایی به عنوان آپنه شناخته میشود. طی آپنه عرضه هوا به ریه‌ها قطع می‌شود.

در طی آپنه ، همانطور که در تصویر بالا می‌بینید تا وقتی قطع تنفس هست. خطوط افقی بوجود می‌آیند جایی که خط‌های تنفسی متوقف می‌شود. همان شروع آپنه است. طول مدت آپنه حداقل ۱۰ ثانیه است. تصویر فوق نشان می‌دهد که در طی آپنه راههای هوایی ما کاملا بدون جریان هواست مبارزه برای گرفتن هوا از طریق راه هوایی بسته شده و سر و صدایی در آن وجود ندارد. همه چیز وحشتناک است درسته ؟ معمولا به دنبال آپنه یک خروپف شدید دیده می‌شود. طی آپنه تنفس متوقف شده است. یک دوره آپنه ۱۰ ثانیه یا بیشتر ادامه دهید. آپنه در موارد شدید تا یک دقیقه یا بیشتر ادامه دارد. در طی آپنه ضربان قلب به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در طی آپنه ضربان قلب به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. اکسیژن در خون شروع به افت می‌کند. هوا وارد ریه‌ها می‌شود تا دوباره ریه‌ها پر شوند. مغز به زودی متوجه از بین رفتن و کاهش اکسیژن می‌شود. مغز می‌فهمد که بدن شدیدا در حال مبارزه است. به همین دلیل است که یک آپنه شدید گاهی سبب بیدار شدن مغز می‌شود. آپنه با اثرات شدیدی بر بدن باعث می‌شود که فعالیت مغزی خاصی افزایش یابد همچنین به طور قابل ملاحظه‌ای ضربان قلب پس از آپنه تقریبا دو برابر آنچه در طول آپنه بوده می‌شود. بعد از آپنه ، مدتی تنفس سریع جریان هوا را افزایش می‌دهد. جریان هوا و سطح اکسیژن خون شروع به افزایش می‌کند زبان و بافت نرم ته حلق به سرعت به حالت عادی برمی گردند.

مجددا راه هوایی به طور کامل باز می‌شود. منحنی جریان هوا به حالت عادی باز می‌گردد. با هر آپنه بدن شما تحت فشار قرار می‌گیرد. ممکن است. بعد از آپنه غلت بزنید اما احتمالا چیزی به یاد نمی‌آورید حتی اگر صدها بار در هر شب بیدار شدن را تجربه کنید. شریک بستر شما احتمالا متوجه برخی آپنه‌ها است. گاهی موفق به دیدن آپنه‌های شما می‌شود. همسر شما احتمالا بیشتر از خود شما در مورد آپنه تان می‌داند. چرخه‌های آپنه باعث ایجاد فشارهای شدید روی بدن تان می‌شوند همانطور که قبلا دیده اید. آپنه باعث کاهش عرضه اکسیژن به ارگان‌های حیاتی و اندامها از جمله مغز می‌شود. آپنه به معنای واقعی کلمه ، سیستم قلبی عروقی را تحریک می‌کند.

افراد مبتلا به اختلال آپنه شدید دارای کیفیت پایین خواب هستند. آنها ممکن است. به ندرت وضعیت طبیعی را تجربه کنند. در واقع آنها خیلی کمتر خواب عمیق را تجربه می‌کنند. داشتن خواب عمیق کافی ، برای خواب سالم ضروری است افرادی که آپنه شدید دارند ، اغلب در طول روز بیش از حد خواب آلودند. در حین رانندگی یا در حال کار براحتی خوابشان می‌برد. حین صحبت کردن یا خواندن خوابشان می‌گیرد یا در حین تماشای تلویزیون میخوابند. محرومیت از خواب عمیق این افراد را به شدت تحریک پذیر می‌کند. تحقیقات نشان داده که آپنه بدون درمان ممکن است. عوارض جدی‌تری داشته باشد مانند : فشار خون بالا و مشکلات قلبی جدی مشکلات جنسی و زناشویی حافظه ضعیف و تمرکز مختل افسردگی و اضطراب سردرد صبحگاهی خواب آلودگی و خستگی روزانه و … خبر خوب این است که که آپنه خواب در کلینیک خواب جایروس میتواند.

به طور موثر درمان شود. با درمان آپنه در جایروس و با خواب سالم می‌توانید. از یک زندگی سالم لذت ببرید - کلینیک خواب جایروس - دکتر مصطفی امیری


تست_خواب آپنه انسدادی خواب تست خواب مطالعه خواب خواب پلیسومنوگرافی خرخر خروپف کلینیک_خروپف آپنه