خوشم اومد 6 تعداد نمایش 358 1398-06-20

با بیماران دمانس چگونه ارتباط برقرار کنیم؟ دکتر راضیه رضوانی

آیا کسی را می شناسید که دچار زوال عقل است؟ یکی از نتایج ویرانگر زوال عقل ، کاهش ارتباط است. این به شخص مبتلا به زوال عقل و همچنین شما ، شریک ارتباطی آسیب می رساند. در ویدئوی این هفته ، سه نکته در مورد کمک به شخصی که دچار زوال عقل برای برقراری ارتباط است را به شما می گویم. 1) آنها را در گفتگو نگه دارید. 2) یادآوری از روزهای خوب گذشته . 3) از موسیقی استفاده کنید.

سلام …مترجم دکتر راضیه رضوانی گفتاردرمانگر هستم. موضوع این هفته در مورد برقراری ارتباط با افرادی که دمانس دارنداست. دمانس یک بیماری پیشرونده است. با گذشت زمان ارتباط ا ن‌ها دشوار می‌شود . . روش هایی وجود دارد. ارتباط را با شخصی که دمانس دارد. را راحتتر می‌کند. سه روش به شما خواهم گفت. اولین روش این است که به او کمک کنید تا ارتباط برقرار کندآن‌ها را فعال و و درگیردر ارتباط نگه دارید وقتی ارتباط شروع شد . . به شما کمتر نیازاست تا مطمئن شوید که آنها را درگیر مکالمه شده اند. به آن‌ها اجازه دهید. انتخاب کنند. گزینه هایی را که بهشان پیشنهاد داده. ایدبنابراین احساس می‌کنند که قادر به بیان آنچه که می‌خواهند هستند هنگامی که یک رویداد یا دورهمی یا ملاقات خانوادگی هست.

واقعاآسان است تا نادیده گرفته گرفته بشه فردی که قادرنیست ارتباط طولانیتر مثل شما برقرار کندشما باید. فضایی را برای آنها ایجاد کنید. از ان‌ها سوال بپرسد. به دیگران اموزش دهند. از طریق پرسش از ان‌ها و شروع مکالمه حال ممکنه. گفتگو کنند ممکنه. چیزهای زیادی را مفهوم و مرتبط نگویند اما خیلی خوب است . . صحبت کنید. با ان‌ها به هر طریقی ان‌ها نیاز به اجتماعی بودن دارند. نیاز به اجتماعی بودن و این که احساس کنند. به ان‌ها گوش داده. میشه موردبعدی یاد کردن از گذشته یک روش عالی تا فردی که دمانس دارد. ارتباط بگیرد. بیشتر از کلمات و دایره لغات ان‌ها استفاده کنید.

تصاویری از آنچه یادشان می‌اید بیاورید. از سال‌های خوب گذشته ازمدتها قبل . . این یک راه عالی برای صحبت کردن با آنها است. اخرین مورد موسیقی موسیقی این جذابیت دارد. گاهی اوقات اجازه می‌دهد. راحت‌تر ارتباط برقرار کنند . . وقتی که ما یک اهنگ قدیمی را به خاطر می‌سپاریم. طرف موسیقی مغز ما به عهده می‌گیرد و اجازه می‌دهد که افراد روان‌تر و سلیس‌تر باشند. این واقعا زیباست. برای دیدن اثر ان من پیشنهاد می‌کنم. سعی کنید و یک مورد اضافه می‌کنم که اگر شما یک عزیز داشته باشید که دمانس دارد. یک گفتار درمانگر بیابید . . گفتاردرمانگر قادر به گفتگو با بیمار و شماست که به شما استراتژی‌های مبتنی بر شواهد می‌دهد تا امتحان کنید و بتوانید.

بیمار را به برقراری ارتباط بیشتر قادر سازید و از شما می‌خواهد. روی عبارات خاصی کار کنید عباراتی که شما می‌خواهید. آن‌ها را در شرایط خاص به طور بالقوه بیان کند . . تهیه کتاب ارتباطی وچیزهایی از این قبیل پیشنهاد می‌کنم. از عزیزان خود حمایت کنید. از طریق پیدا کردن یک متخصص گفتار درمانی یا حداقل سوالاتی در این رابطه از متخصص بپرسید. خیلی ممنون از تماشای این هفته خداحافظ مترجم دکتر راضیه رضوانی گفتاردرمانگر خداحافظ خداحافظ


دمانس - آلزایمر - دکتر راضیه رضوانی