خوشم اومد 4 تعداد نمایش 877 1398-06-26

ساختار مغز ازکودکی

ساخت مغز انسان

تجربیات کودک در اولین سالهای زندگی تأثیر ماندگار درساختار مغز در حال رشد دارد . ژنها طرح اصلی را ارائه می‌دهند ، اما تجربه‌ها فرایندی را تعیین می‌کنند که تعیین می‌کند. آیا مغز کودک پایه‌ای قوی یا ضعیف برای تمام یادگیری ، رفتار و سلامتی آینده ایجاد خواهد کرد . در طی این دوره مهم رشد مغز ، میلیاردها سلول مغزی به نام نورون‌ها سیگنال‌های برقی برای ارتباط با یکدیگر می‌فرستند . این اتصالات مدارهایی را تشکیل می‌دهند که به پایه اصلی ساختارمغز تبدیل می‌شوند . مدارها و اتصالات با سرعت زیاد گسترش می‌یابند و با استفاده مکرر تقویت می‌شوند . تجربیات و محیط ما دیکته می‌کند که مدارها و اتصالات بیشتر استفاده می‌کنند . اتصالات که بیشتر استفاده می‌شوند ، قوی‌تر و دائمی‌تر می‌شوند .

در همین حال ، اتصالی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طریق یک فرآیند عادی به نام هرس استفاده می‌شود . مدارهای به خوبی استفاده شده. مسیرهای سریع را برای سیگنالهای عصبی برای عبور در مناطقی از مغز ایجاد می‌کنند . مدارهای ساده ابتدا شکل می‌گیرند و پایه‌ای را برای مدارهای پیچیده‌تر ایجاد می‌کنند که بعداً ساخته می‌شوند . با استفاده از این فرآیند ، سلولهای عصبی مدارات و اتصالات محکمی را برای احساسات ، مهارتهای حرکتی ، کنترل رفتاری ، منطق ، زبان و حافظه در طی دوره بحرانی اولیه توسعه تشکیل می‌دهند . با استفاده مکرر ، این مدارها کارآمدتر می‌شوند و سریعتر به مناطق دیگر مغز متصل می‌شوند . در حالی که آنها در مناطق خاصی از مغز سرچشمه می‌گیرند ، مدارها به هم پیوسته اند .

بدون اینکه دیگران بتوانند. از آن پشتیبانی کنند ، نمی‌توانید. یک نوع مهارت داشته باشید . مانند ساختن خانه ، همه چیز به هم متصل است و آنچه در ابتدا می‌آید ، پایه و اساس همه چیزهایی است که بعداً می‌آید .


مغزواعصاب اختلالات خواب آپنه خواب خروپف تست خواب متخصص مغزواعصاب