خوشم اومد 2 تعداد نمایش 1242 1398-07-03

سرطان مری

این انیمیشن 3D پزشکی آناتومی مری و دو نوع رایج از سرطان مری را نشان می دهد. گزینه های درمان معمول و عوامل خطر نیز نشان داده شده.

سرطان مری نوعی بیماری است. در مری شما شروع می‌شود. مری یک لوله عضلانی است که غذا را از دهان و شکم شما عبور می‌دهد . سلولهای نازک و صافی که مری شما را می‌پوشاند. سلول‌های سنگفرشی نامیده می‌شوند . این سلول‌های مسطح و صاف تقسیم می‌شوند تا جایگزین سلولهای قدیمی شوند . اگر شرایطی به نام رفلاکس مری به معده یا GERD دارید ، اغلب یک جریان برگشتی یا ریفلاکس اسیدی از معده به داخل مری خود دارید . با گذشت زمان GERD ممکن است. باعث شود. سلولهای سنگفرشی سلول‌های مری تحتانی شما قرار دارند. جایگزین سلولهای غده‌ای شوند که مخاطی به نام سلولهای گوبلت را تشکیل میدهند . این تغییر در پوشش مری شما شرایطی به نام مری بارت را حاصل میکند .

که نوعی از سرطان مری بشمار میرود . آدنوکارسینوما ممکن است. در اثر تغییر پوشش مری بارت ایجاد شود که نوع دیگری از سرطان مری نامیده می‌شود . سرطان سلول سنگفرشی در سلولهای سنگفرشی مری هر دو نوع سرطان مانند همه سرطانها وقتی ژنی آسیب دیده یا بطور غیر طبیعی می‌شود. مواد درون سلولهای شما باعث ایجاد سرطان می‌شود . رشد خارج از کنترل تومور به شکل سلولهای غیرطبیعی شکل می‌گیرند و شروع به تکثیر کنید. به مرور زمان توده‌ای در دیواره مری ایجاد می‌شود . با بزرگ شدن تومور مری ، ممکن است. در اوایل علامتی نداشته باشید . اما در مراحل بعدی سرطان مری ممکن است. در بلع مشکل داشته باشید . وقتی تومور به اندازه کافی بزرگ شود ، بخشی از مری را مسدود میکند و ممکن است.

مشکل در بلع ایجاد کند . متعاقبا هنگامیکه در غذا خوردن مشکل دارید ، ممکن است. در کوتاه مدت وزن کم کنید . بسته به موقعیت مکانی ، تومور ممکن است. رشد داشته باشد و درد در سینه یا گردن تان حس کنید . اگر مبتلا به سرطان مری هستید ، پزشک ممکن است یک یا چند مورد از این موارد را بعد از عمل توصیه کند : شیمی درمانی و پرتودرمانی . عمل جراحی متداول‌ترین روش درمانی برای سرطان مری است. به ویژه در مراحل اولیه که تومور کوچک است . اگر عمل جراحی در پیش دارید پزشک ، بخشی از مری شما را حذف می‌کند که حاوی تومور است همچنین برخی بافت‌های سالم اطراف را نیز بر میدارد .

جراحی ممکن است. شامل از بین بردن بخشی از معده نیز باشد . سپس باقی مانده. مری سالم و معده به هم متصل خواهند شد . جراح تان ممکن است. غدد لنفاوی اطراف را نیز بردارد. تا از رفع کامل سلولهای سرطانی که به آنها سرایت کرده. مطمئن شود . پزشک ممکن است. شیمی درمانی را نیز توصیه کند . این روش به عنوان یک درمان اصلی برای موارد پیشرفته‌تر تومورها یا قبل از کوچک کردن تومور است . در شیمی درمانی از داروها برای متوقف کردن سرطان با توقف یا جلوگیری از گسترش یا کند کردن رشد سلول‌ها استفاده می‌شود . پزشک ممکن است. پرتودرمانی مانند پرتوی خارجی را نیز توصیه کند .

این درمان درکنار شیمی درمانی باعث تخریب و کشته. شدن سلولهای سرطانی مری میشود . برخی از روشهای متداول برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری شامل پیگیری درمان بیماری ریفلاکس مری به معده یا GERD ، ترک سیگار ، و اجتناب از الکل میباشد .


مشکل در بلع سرطان مری بیماری های مری