خوشم اومد 7 تعداد نمایش 22039 1398-07-03

تشخیص سرطان واژن

این یک خطر برای زنان با بالا رفتن سن افزایش میابد. دکتر Samith Sandadi، انکولوژیست های زنان و زایمان در هیات پزشکی لی بهداشت، می گوید "در حدود یک در 100000 نفر ممکن است با سرطان واژن تشخیص داده شوند. شایع ترین علائم سرطان واژن که معمولا زنان مسن تر تجربه میکنند، خونریزی واژینال است. "

برای زنان این خطری است که با بالا رفتن سن افزایش می‌یابد . ممکن است. در هر صد هزار زن تنها یکنفر مبتلا باشد . از اینرو سرطان واژن ، یکی از نادرترین اشکال سرطان است . به گفته پزشکان سرطانهای زنان ، متأسفانه هیچ غربالگری برای این مورد وجود ندارد . از این جهت ما بیشتر به علائم آن تکیه می‌کنیم . شایع‌ترین علائم آن معمولاً زنان مسن را تحت تأثیر می‌گذارد . یعنی در سن یائسگی بین ۵۰ تا ۷۰ سالگی . اما در بعضی موارد پزشکان ممکن است. بواسطه خونریزی قادر به تشخیص سرطان باشند ، قبل از آنکه علائم ظاهر و شروع شوند . اگر کسی سابقه سرطان دهانه رحم داشته باشد یا هیسترکتومی انجام داده باشد ، یا نتیجه پاپ اسمیر غیر طبیعی داشته باشد ، ما نمونه‌ای از این سلول‌های غیر طبیعی را برمیداریم و از روشی که ما پزشکان اسمیر واژن می‌نامیم ، استفاده می‌کنیم می‌گویند.

تشخیص زود هنگام مهم است. بیماران اولیه گرفتار ممکن است. تحت عمل قرار گیرند. در صورت وجود جراحی برای از بین بردن سرطان اگر این کمی پیشرفته‌تر است و یک مرحله ۲ سپس ما در درجه اول به خودمان اعتماد می‌کنیم پرتودرمانی و شیمی درمانی نیز از گزینه‌های درمان اند . شایع‌ترین علت سرطان واژن ، ویروس HPV است . آمارهای اخیر نشان داده است که حدود ۸۰٪ از زنان مبتلا به این ویروس هستند ! اما اکثر زنان از آن مصون هستند . اما در بعضی از زنانی که مصون نیستند یا به طور مداوم ویروس HPV را دارند ، موضوعی است که معمولاً باعث سرطان واژن می‌شود . پزشکان می‌گویند خجالت و سردرگمی اغلب باعث می‌شود.

بیماران علائم آن را نادیده بگیرند . اما بسیار مهم است که اگر زنی هر گونه خونریزی نامنظم را تجربه کرد ، فورا برای ملاقات با پزشک متخصص اقدام کند .


سرطان واژن علائم سرطان مهبلی علائم سرطان واژن