خوشم اومد 2 تعداد نمایش 1025 1398-07-03

کاهش خطر ابتلا به سرطان

کاهش خطر ابتلا به سرطان

تحقیقات به ما می‌گوید که نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری است. با رفتارهای سالم درزندگی شما می‌توانید. خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید. واز آن پیشگیری کنید . این هشت توصیه است. اضافه وزن یا چاقی می‌تواند. باعث افزایش ابتلا به سرطان را چندین برابر میکند. در معرض خطر ابتلا به چندین نوع سرطان در اضافه وزن است. با وزن نرمال میتوان. سرطان را کاهش داد . وزن سالم با خوردن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند. به شما کمک کند که لاغر شوید و دو سوم از گرسنگی را با میوه هاو سبزیجات و غلات کامل سیر کنیدومواد غذایی مانند گوشت قرمز را محدود کنید و گوشت فرآوری شده.

خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهند کارهایی که می‌توانند. به شما در حفظ یک بیماری کمک کنند. وزن حداقل - ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی پنج روز در هفته - سیگار نکشید یا از دخانیات استفاده نکنید اگر سیگار میکشید. برای ترک آن دیر نیست. ترک آن سلامتی شما بهبود خواهد یافت. وبا ترک آن به سلامتی را به خود بازگردانید. هیچ وقت دیر نیست. واکسن HPV بهترین محافظت است. در برابر سرطانهای مرتبط با HPP همه پسران و دختران بین ۱۱ تا ۱۲ سال باید. واکسن HPV را دریافت کنند. از خود در برابر سرطان پوست محافظت کنند. از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید خودداری کنید اگر پرتوها را از بین ببرید و از برنزه کردن پرهیز کنید.

شما باید. در برابرنورخورشید از ضد آفتاب استفاده کنید. SPF ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید. سابقه خانوادگی برای مبتلا شدن به سرطان بسیار مهم است. در مورد سرطان با خانواده خود صحبت کنیدو تاریخچه پزشکی آنها را پیگیری کنید بنابراین پزشک شما می‌تواند. خطر را ارزیابی کند و به شما کمک کند. اقدامات حیاطی در برابر سرطان تشخیص زود هنگام سرطان کمک می‌کند که با مشورت با پزشک قابل درمان است و امتحانات غربالگری مناسب برای شما بر اساس سن و خطر جنسیت عوامل نوشته میشود . شما


مغزواعصاب متخصص مغزواعصاب جراحی مغز سرطان تومور پیشگیری از سرطان