خوشم اومد 8 تعداد نمایش 718 1398-09-09

مشکلات بلع (مشکل در خوردن جامدات و مایعات) دکتر راضیه رضوانی

مشکلات بلع - ما یک انیمیشن کوتاه درباره دیسفاژی تولید کرده ایم. انیمیشن بادرمانگران قابل اعتماد گفتار و زبان ، که کارشناس در کار با افرادی که مشکلات بلع هستند تهیه شده است.

ما از افراد با مشکل « بلع » حمایت می‌کنیم همچنین با عنوان « دیسفاژی » شناخته شده. سالانه از هر ۲۵ نفر یک نفر ، مشکلات بلع دارند. افراد درمعرض خطر ابتلا : افراد با سکته مغزی یا آسیب مغزی ، دمانس ، اختلالات یادگیری و افراد با مشکلات روان و همچنین سالمندان برخی مشکل در بلع غذا ، مایعات یا داروها دارند. گروهی به هیچ وجه نمی‌توانند ببلعند. علائمی از ابتلا به بیماری دیسفاژی وجود دارد سرفه یا خفگی هنگام غذا خوردن یا نوشیدن احساس گیر کردن غذا در گلو ، آبریزش از دهان تلاش برای جویدن غذا ، پریشانی ، کاهش وزن و صدای غرغره موقع خوردن و نوشیدن متوسط بلع روزانه بیش از ۹۰۰ بار هست.

مانند نفس کشیدن « بلع » ضروریست مواردی که بهش فکر نمی‌کنید مشکلات و اثرات قابل توجهی بر کیفیت زندگی افراد می‌گذارد. علاوه بر اضطراب و پریشانی همچنین می‌تواند. منجر به کاهش وزن ، کم آبی ، عفونت ریه گردد. به همین دلیل است که آگاهی و مراقبت از آن‌ها مهم است و باید. مشکلات مربوط مدیریت شود. ما متخصصین گفتار و زبان را داریم که درمشکلات بلع متخصص هستند. ارزیابی‌های تخصصی و حمایت تیم‌های بالینی آن‌ها همچنین به بیماران کمک می‌کنند تا مهارت هایی را برای کمک به بلع خود پیدا کنند آن‌ها همچنین با سایر اعضای تیم متخصص تغذیه و کاردرمانی همکاری می‌کنند. جهت ارائه مراقبت غذایی و هیدراتاسیون اگر فکر می‌کنید.

با مشکل بلع مواجه هستید. یک قرار ملاقات با تراپیست خود بگذارید. دکتر راضیه رضوانی گفتاردرمانگر مرکزجایروس


swallowing بلع